Kāpēc mājdzīvnieku groomings ir dārgāks par friziera apmeklējumu?
Rūpes par saviem mājdzīvniekiem ir liela atbildība. Jūsu mīlulim nepietiek tikai ar ēdienu un izvešanu pastaigā. Visiem mājdzīvniekiem nepieciešama aprūpe, kas primāri, protams, izpaužas saimnieka mīlestībā, bet svarīgi ir atcerēties arī par dzīvnieka fizisko labsajūtu un higiēnu.
Saimnieki bieži salīdzina groomera darbu ar friziera sniegtajiem pakalpojumiem un izrāda neizpratni par to, kāpēc suņa aprūpe ir dārgāka par cilvēka friziera apmeklējumu. Zemāk tiek uzskaitīti 10 iemesli, kāpēc groomera darbs var tikt uzskatīts par grūtāku un riskantāku, attiecīgi prasot par to augstāku samaksu.
1. Jūsu frizieris nemazgā un netīra jūsu dibenu.
Runājot par pilno aprūpi, katra dzīvnieka ķermeņa daļa ir rūpīgi jānomazgā. Tas ietver arī Jūsu suņa dibenu. Taču, tas nav tik vienkārši, kā izklausās. Suņiem ne pārāk patīk, ja svešinieks pieskaras viņa dibenam. Tas var suni sakaitināt, un viņš var pretoties. Īpaši darbietilpīgi ir garspalvainie klienti, kuri bieži ierodas pie groomera ar jau pāris dienu piekaltušiem izkārnījumiem.
2. Jūs nevarat iztikt astoņas nedēļas bez matu mazgāšanas
Mūsu mazie mīluļi ir ļoti enerģiski un rotaļīgi radījumi. Viņu aktivitātes bieži noved pie sasmulētiem kažokiem un dubļainām kājām un purniņa. Daba ir pielāgojusi dzīvnieku kažokus, lai lielākā daļa netīrumu nobirtu, taču tas nepasargā kažoka dziļākos slāņus no netīrumiem, kas sastāvas un sasmok. Groomera uzdevums ir iztīrīt un izžāvēt tieši tās kažoka daļas, kas dabīgi nevar tikt attīrītas.
3. Jūsu frizieris nesniedz Jums kosmetologa pakalpojumus
Vai esat kādreiz lūguši savu frizieri pie viena apgriezt jūsu matiņus ne tikai uz galvas, bet arī intīmajās zonās? Cerams, ka nē, jo tas neietilpst friziera pienākumos. Savukārt dzīvniekiem tas ir nepieciešams, lai nodrošinātu ilgstošāku labsajūtu un izvairītos no liekiem netīrumiem, kārtojot savas dabiskās darīšanas.
4. Jūsu frizieris netīra jūsu ausis.
Šī ir viena no vissvarīgākajām lietām, dodoties pie groomera. Viņi nodrošina vairākus papildus apmatojuma un ādas aprūpes pakalpojumus, kurus frizieri parasti nesniedz. Pareiza suņa ausu tīrīšana ir ļoti svarīga, jo pretējā gadījumā ausīs var veidoties iekaisums. Tas ir atbildīgs un tajā pašā laikā sarežģīts uzdevums, jo ne visiem suņiem šī procedūra šķiet patīkama.
5. Jūsu frizieris nenoņem piekaltušos izdalījumus no jūsu acīm.
Tas ir līdzīgi ausu tīrīšanai – svarīgi un atbildīgi. Atšķirībā no mums, cilvēkiem, suņi nevar paši iztīrīt acis un noņemt piekaltušos izdalījumus, kas dažreiz izraisa arī acu iekaisumu. Ja sunim ir pastiprināti izdalījumi no acīm, tad saimniekam jāvēršas pēc padoma pie vetārsta, jo, iespējams, jāveic kādas korekcijas suņa uztura izvēlē.
6. Jūs mierīgi sēžat, kad frizieris veic savu darbu
Groomera darbu nopietni sarežģī fakts, ka suņi parasti nesēž mierā. Dzīvniekam tas ir ļoti apgrūtinoši tik ilgu laiku nekustēties un ļaut veikt ar sevi dažādas manipulācijas. Īpaši, kad tiek izmantotas kādas elektriskās ierīces, kā, piemēram, fēns, skuveklis vai nagu vīle. Tāpēc dzīvnieku frizēšana ir sarežģītāka un riskantāka, jo kustīgu klientu var netīšām savainot ar asajām šķērēm vai skuvekļiem.
7. Jūsu frizūra neietver sevī manikīru vai pedikīru.
Dodoties pie friziera, Jūs negaidāt, ka paralēli Jūsu matu griešanai, frizieris Jums uztaisīs arī manikīru un pedikīru. Suņiem nagu un pēdu apkope ir ļoti svarīga, jo kaut arī nagu forma neļauj krāties zem tiem netīrumiem, tie ir jāapgriež, lai pārauguši nagi nesavainotu pēdu spilventiņus un neveidotos iekaisums. Ziemas periodā pēdām jāveic papildus aprūpe pret sala un sāls iedarbību.
8. Jūsu frizieris mazgā un apgriež matus tikai uz jūsu galvas.
Nez ko teiktu Jūsu frizieris, ja Jūs palūgtu viņam apgriezt matus arī uz krūtīm, rokām, kājām un ausīs, kā arī izveidot apaļīgu un acij patīkamu dibena formu.
9. Jūs neskrāpējat un nekožat savam frizierim.
Ja suns kopš kucēna vecuma ir ticis pieradināts pie groominga, tad parasti šis process nepadara suni nervozu vai agresīvu. Taču bieži gadās, ka suns nav apmierināts ar veicamajām darbībām un cenšas sevi aizstāvēt. Šādos gadījumos tiek aicināts palīgā saimnieks, kas cenšas dzīvnieku nomierināt un pārliecināt par viņa drošību. Ja dzīvnieks nekļūst agresīvs, tad saimniekam nevajadzētu piedalīties groominga procesā, jo tas padara dzīvniekus tramīgus un padara groomera darbu sarežģītāku.
10. Varbūtība, ka Jūs apkakāsieties frizēšanas laikā, ir diezgan maza.
Friziera apmeklējuma laikā Jūs parasti sēžat ērtā krēslā un lasiet kādu žurnālu vai apskatāt jaunumus savā tālrunī. Jūsu dzīvnieks savukārt tiek celts un sēdināts, pārvietots no vienas puses uz otru. Bieži groomerim jātur dzīvnieks zem vēdera, lai tas stāvētu kājās un necenstos apsēsties brīdī, kad tiek veikta ķermeņa spalvu apstrāde. Šādas aktivitātes var izraisīt paātrinātu vēdera darbību, kā rezultātā .... visa groominga procedūra jāsāk no sākuma J
Šie iemesli, protams, nav jāuztver nopietni, bet kā saka gudri cilvēki: “Katrā jokā ir daļa taisnības!”
Padomājiet par šiem iemesliem nākošreiz, kad vedīsiet savu mājdzīvnieku pie groomera un izvērtēsiet groomera pakalpojumu cenas.
Nav komentāru
Komentēt
Pirkumu grozs
Pirkumu grozs ir tukšs.